HomeDry Type Transformers Transformer Dry Type 225kVA 480D208Y120
Previous product
primary_image
Circuit breaker, PowerPacT P, 600A, 3 pole, 600VAC, 25kA, I-Line, Micrologic 5.0P, 100%, ABC, modbus
Back to products
Next product
primary_image
operating head 60 x 60 mm - yellow color - red handle - O-I
Transformer Dry Type 225kVA 480D208Y120
SKU: 15085085 Category: Dry Type Transformers
There are no reviews yet.
Be the first to review “Transformer Dry Type 225kVA 480D208Y120” Cancel reply
Close
Transformer, dry type, encapsulated, 1kVA, 1 phase, 240x480V primary, 120/240V secondary, 7A, 115C rise
Quick view
Close
Transformer, buck boost, encapsulated, 0.25kVA, 1 phase, 120x240V primary, 12/24V secondary, NEMA 3R, 80C rise
Quick view
Transformer, dry type, DOE 2016, 225kVA, 3 phase, 480V delta primary, 240V delta secondary, 25J, 150C rise, 120V ctr
Transformer, dry type, encapsulated, 10kVA, 1 phase, 480V primary, 120/240V secondary, 13B, 115C rise
Transformer, dry type, encapsulated, 2kVA, 1 phase, multiple voltages, 9A, 115C rise
Transformer, buck boost, encapsulated, 0.5kVA, 1 phase, 120x240V primary, 12/24V secondary, NEMA 3R, 80C rise
Transformer, dry type, DOE 2016, 50kVA, 1 phase, 240x480V primary, 120/240V secondary, 21D, 80C rise
Transformer, dry type, encapsulated, 3kVA, 3 phase, 480V primary, 240V secondary, 12C, 115C rise