HomeDry Type Transformers Low voltage transformer, non ventilated dry type, 3 phase, 75kVA, 480V primary, 208Y/120V secondary, Type 3R
Previous product
primary_image
Busway, I-Line, plug in, elbow, front inside, 400A, 600 VAC, 3 phase, 4 wire, 18 inch by 18 inch, aluminum busbar
Back to products
Next product
primary_image
Key switch selector, Harmony XB4, metal, black, 22mm, key 455, 3 positions, stay put, 2 NO
Low voltage transformer, non ventilated dry type, 3 phase, 75kVA, 480V primary, 208Y/120V secondary, Type 3R
SKU: 14556469 Category: Dry Type Transformers
There are no reviews yet.
Be the first to review “Low voltage transformer, non ventilated dry type, 3 phase, 75kVA, 480V primary, 208Y/120V secondary, Type 3R” Cancel reply
Close
Transformer, dry type, DOE 2016, 15kVA, 1 phase, 208V primary, 120/240V secondary, 17D, 150C rise
Quick view
Close
Transformer, dry type, DOE 2016, 50kVA, 1 phase, 240x480V primary, 120/240V secondary, 21D, 80C rise
Quick view
Placeholder
TRANSFORMER DRY 3PH 75KVA 460V-460Y/265V
Transformer, buck boost, encapsulated, 0.15kVA, 1 phase, 120x240V primary, 12/24V secondary, NEMA 3R, 55C rise
Transformer, dry type, encapsulated, 0.5kVA, 1 phase, 240x480V primary, 120/240V secondary, 5A, 55C rise
Transformer, buck boost, encapsulated, 3kVA, 1 phase, 120x240V primary, 16/32V secondary, NEMA 3R, 115C rise
Placeholder
Transformer Dry Type 45kVA 600D208Y120
Transformer, dry type, encapsulated, 1kVA, 1 phase, 240x480V primary, 120/240V secondary, 7A, 115C rise