HomePower Distribution Circuit breaker, PowerPacT B, 30A, 4 pole, 600Y/347VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, control wire ON end
Previous product
Placeholder
Round yellow illuminated pushbutton Ø16-flush push to release 12 VDCpolarised2CO
Back to products
Next product
primary_image
Pushbutton head for harsh environment - green - with marking-legend rotated 90°
Circuit breaker, PowerPacT B, 30A, 4 pole, 600Y/347VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, control wire ON end
SKU: 8960435 Category: Power Distribution
There are no reviews yet.
Be the first to review “Circuit breaker, PowerPacT B, 30A, 4 pole, 600Y/347VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, control wire ON end” Cancel reply
Close
Transformer, Type T, industrial control, 75VA, 1 phase, 208V primary, 120V secondary, 55C rise
Quick view
Close
Circuit breaker, PowerPacT J, 250A, 3 pole, 600VAC, 14kA, lugs, thermal magnetic, 80%
Quick view
Mini circuit breaker, QO, 15A, 1 pole, 120VAC, 10kA, plug in, dual function, pigtail
Automatic switch, PowerPacT J, 225A, 3 pole, 600VAC, 18kA, lugs, magnetic
Circuit breaker, PowerPacT B, 70A, 2 pole, 600Y/347VAC, 14kA, lugs, thermal magnetic, 80%
Placeholder
Multi 9 – C60 UL489 – MCB – 3P – 13 A – D Curve – 240 V – 10 kA – ring term
Circuit breaker, PowerPacT H, 80A, 3 pole, 600VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, shunt, control wire both
Circuit breaker, PowerPacT B, 25A, 3 pole, 600Y/347VAC, 18kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, ABC