HomePower Distribution Circuit breaker, PowerPacT B, 25A, 2 pole, 600Y/347VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, control wire ON end
Previous product
primary_image
30mm Push Button, Type K, selector switch, 2 position, large black knob
Back to products
Next product
primary_image
integrated drive ILS with stepper motor - 24..48 V - DeviceNet - 5 A
Circuit breaker, PowerPacT B, 25A, 2 pole, 600Y/347VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, control wire ON end
SKU: 4864997 Category: Power Distribution
There are no reviews yet.
Be the first to review “Circuit breaker, PowerPacT B, 25A, 2 pole, 600Y/347VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, control wire ON end” Cancel reply
Close
Circuit breaker, PowerPacT B, 100A, 3 pole, 480Y/277VAC, 18kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, ABC
Quick view
Close
Circuit breaker, PowerPacT P, 1000A, 3 pole, 600VAC, 25kA, lugs, Micrologic 3.0A, 80%
Quick view
Circuit breaker, PowerPacT H, 110A, 2 pole, 600VAC, 14kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, CB
Placeholder
Multi 9 – C60 UL489 – MCB – 3P – 4 A – D Curve – 480Y/277 V – 10 kA – ring term
Placeholder
Circuit Breaker Masterpact MTZ2 20H2 ANSI-2000A-4P drawout-w/o Micrologic
Mini CB, QO, 20 A, 2P, 120 V, 10 kA, Plug in, SWN, 50Deg
Multi 9 – C60 UL489 – MCB – 3P – 13 A – D Curve – 240 V – 10 kA – ring term
Circuit breaker, PowerPacT H, 80A, 3 pole, 600VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, shunt, control wire both