HomeCircuit Breakers Circuit breaker, PowerPacT B, 15A, 2 pole, 600Y/347VAC, 25kA, terminal nut, thermal magnetic, 80%
Previous product
Placeholder
Thermal magnetic overcurrent circuit protector, track mount, 0.8 ampere, 250 VAC / 65 VDC
Back to products
Next product
primary_image
Busway I-Line Fusible Plug-in Unit,3P, 100A, 600V, with Door Gasket
Circuit breaker, PowerPacT B, 15A, 2 pole, 600Y/347VAC, 25kA, terminal nut, thermal magnetic, 80%
SKU: 8966341 Category: Circuit Breakers
There are no reviews yet.
Be the first to review “Circuit breaker, PowerPacT B, 15A, 2 pole, 600Y/347VAC, 25kA, terminal nut, thermal magnetic, 80%” Cancel reply
Close
Circuit breaker, PowerPacT B, 125A, 1 pole, 600Y/347VAC, 18kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, A
Quick view
Close
Circuit breaker, PowerPacT B, 125A, 1 pole, 600Y/347VAC, 14kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, C
Quick view
Circuit breaker, PowerPacT B, 15A, 3 pole, 600Y/347VAC, 14kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, ABC
Circuit breaker, PowerPacT J, 200A, 3 pole, 600VAC, 18kA, lugs, thermal magnetic, 80%, aux
Circuit breaker, PowerPacT B, 60A, 1 pole, 600Y/347VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%
Mini circuit breaker, QOU, 20A, 2 pole, 120/240 VAC, 10kA, mounting foot
Miniature circuit breaker (MCB), Multi9 C60BP, 1P, 5A, D curve, 14kA (UL489), 10kA (IEC/EN 60947-2)
Mini circuit breaker, QO, 20A, 2 pole, 120/240VAC, 10kA, bolt on, AC shunt, ring