HomeCircuit Breakers Circuit Breaker, PowerLink™, 20A, 3 pole, 480Y/277VAC, 14kA, remotely operated, bolt on mount
Previous product
primary_image
3-phase control relay, Harmony Control Relays, 5A, 1CO, 208...480V AC
Back to products
Next product
primary_image
Load center, QO, 1 phase, 42 spaces, 52 circuits, 200A convertible main breaker, PoN, NEMA1, combo cover, UL
Circuit Breaker, PowerLink™, 20A, 3 pole, 480Y/277VAC, 14kA, remotely operated, bolt on mount
SKU: 172542669 Category: Circuit Breakers
Share
Facebook Twitter Pinterest linkedin Telegram
  • Description
  • Reviews (0)
Description
Reviews (0)
Reviews
There are no reviews yet.
Be the first to review “Circuit Breaker, PowerLink™, 20A, 3 pole, 480Y/277VAC, 14kA, remotely operated, bolt on mount” Cancel reply
Close
Circuit breaker, PowerPacT B, 20A, 1 pole, 600Y/347VAC, 25kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, C
Quick view
Close
Miniature circuit breaker (MCB), Multi9 C60BP, 3P, 3A, C curve, 10kA (UL489), 10kA (IEC/EN 60947-2)
Quick view
Motor circuit protector, PowerPacT H, unit mount, 30A, 3 pole, 25kA, 600 VAC, auxiliary switch, copper lugs, 80% rated
Mini circuit breaker, QO, 20A, 2 pole, 120/240VAC, 10kA, bolt on, AC shunt, ring
Placeholder
Second MX voltage release, MasterPact MTZ1 drawout, remote tripping, 277VAC 50/60Hz
Circuit breaker, PowerPacT J, 200A, 3 pole, 600VAC, 18kA, lugs, thermal magnetic, 80%, aux
Miniature circuit breaker (MCB), Multi9 C60N, 4P, 4A, C curve, 10kA (IEC/EN 60947-2)
Mini circuit breaker, QOU, 20A, 2 pole, 120/240 VAC, 10kA, mounting foot