HomeMotors, Drives & Control 20HP460VATV61 w/ lonworksandconduitbox
Previous product
primary_image
Cable entry membrane, PanelSeT, Spacial, type FL21 with 27 entrances IP66
Back to products
Next product
primary_image
PratiKa wander socket - straight - 16 A - 3P - 40...50 V AC - IP67
20HP460VATV61 w/ lonworksandconduitbox
SKU: 9166610 Category: Motors, Drives & Control
There are no reviews yet.
Be the first to review “20HP460VATV61 w/ lonworksandconduitbox” Cancel reply
Close
TeSys K contactor – 3P – AC-3 <= 440 V 9 A – 1 NO aux. – 42 V AC coil
Quick view
Close
encoder feedback cable, Lexium SD3, between stepper drive SD3 and motor BRS3, shielded, 5m
Quick view
IEC contactor, TeSys Deca, nonreversing, 20A resistive, 4 pole, 2 NO and 2 NC, 48VAC 50/60Hz coil, open style
Placeholder
Variable speed drive ATV71 – 7.5kW-10HP – 480V – EMC filter-w/o graphic terminal
TeSys – terminal shroud LA7F – 3 poles – for LR9F7/F8
TeSys F – right-angled connector – short rear
5HP460V ATV61 w/ lonworksandconduitbox
TeSys D contactor – 4P(2 NO + 2 NC) – AC-1 – <= 440 V 40 A – 72 V DC coil