HomePower Distribution XFMR DISCONNECT 2000VA 240/480V-120V
Previous product
primary_image
servo motor BSH, Lexium 05, 0.9N.m, 4000rpm, 55mm, keyed shaft, Sincos multi turn, with brake, IP50
Back to products
Next product
primary_image
Surge protection device, Surgelogic, HR, 120kA, 600Y/347 VAC, 3 phase, 4 wire, SPD type 1
XFMR DISCONNECT 2000VA 240/480V-120V
SKU: 9031819 Category: Power Distribution
There are no reviews yet.
Be the first to review “XFMR DISCONNECT 2000VA 240/480V-120V” Cancel reply
Close
Transformer Dry Type 150kVA 600D208Y120
Quick view
Placeholder
Close
Transformer disconnect, 1500VA, 240x480VAC primary, 120VAC secondary, with outlet, Type 1
Quick view
Circuit breaker, PowerPacT B, 25A, 3 pole, 600Y/347VAC, 18kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, ABC
Automatic switch, PowerPacT J, 225A, 3 pole, 600VAC, 18kA, lugs, magnetic
Circuit breaker, PowerPacT P, 1000A, 3 pole, 600VAC, 25kA, lugs, Micrologic 3.0A, 80%
Circuit Breaker Masterpact MTZ2 20H2 ANSI-2000A-4P drawout-w/o Micrologic
Mini CB, QO, 25 A, 2P, 120/240 V, 10 kA, Bolt on, PL
Miniature circuit breaker (MCB), Multi9 C60H, 2P, 16A, C curve, 15kA (IEC/EN 60947-2)