HomeControl Transformers Unit substation, Mini Power-Zone, bolt on, 15kVA, 3 phase, 480V primary, 208Y/120V secondary, 25kA, CC
Previous product
primary_image
Wall mounted steel enclosure, Spacial S3D, transparent door, without mounting plate, 1000x600x400mm, IP66, IK08
Back to products
Next product
primary_image
Metallic mounting plate for PLS box 36x54cm
Unit substation, Mini Power-Zone, bolt on, 15kVA, 3 phase, 480V primary, 208Y/120V secondary, 25kA, CC
SKU: 172550723 Category: Control Transformers
There are no reviews yet.
Be the first to review “Unit substation, Mini Power-Zone, bolt on, 15kVA, 3 phase, 480V primary, 208Y/120V secondary, 25kA, CC” Cancel reply
Close
Unit substation, Mini Power-Zone, bolt on, 10kVA, 1 phase, 480V primary, 120/240V secondary, 18kA, AA, stainless steel
Quick view
Close
Transformer, Type T, industrial control, 100VA, 1 phase, 240x480V primary, 120V secondary, 55C rise
Quick view
Transformer, dry type, DOE 2016, 300kVA, 3 phase, 480V delta primary, 208Y/120V secondary, 25J, 150C rise, Cu
TRANSFORMER DRY 1PH 50KVA 600V-120/240V
Placeholder
Transformer, Type TF, industrial control, 500VA, 400VAC primary, 120VAC secondary, 1 phase, 50/60Hz, 115°C rise