HomePower Distribution Low voltage transformer, non ventilated dry type, 3 phase, 30kVA, 480V primary, 208Y/120V secondary, Type 3R
Previous product
primary_image
Harmony, 22mm Push Button, XB4B operators, contact block, with mounting collar, 2 NO, screw clamp terminal
Back to products
Next product
Placeholder
Inductive sensor XS1 M8 - L42mm - brass - Sn2.5mm - 12..24VDC - M8
Low voltage transformer, non ventilated dry type, 3 phase, 30kVA, 480V primary, 208Y/120V secondary, Type 3R
SKU: 14412104 Category: Power Distribution
There are no reviews yet.
Be the first to review “Low voltage transformer, non ventilated dry type, 3 phase, 30kVA, 480V primary, 208Y/120V secondary, Type 3R” Cancel reply
Close
Miniature circuit breaker (MCB), Multi9 C60H, 2P, 16A, C curve, 15kA (IEC/EN 60947-2)
Quick view
Placeholder
Close
Transformer Dry Type 150kVA 600D208Y120
Quick view
Circuit breaker, PowerPacT P, 1000A, 3 pole, 600VAC, 25kA, lugs, Micrologic 3.0A, 80%
Circuit breaker, PowerPacT B, 100A, 3 pole, 480Y/277VAC, 18kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, ABC
Circuit breaker, PowerPacT L, 250A, 3 pole, 600VAC, 50kA, lugs, MicroLogic 3.3S, 80%
Circuit breaker, PowerPacT B, 25A, 3 pole, 600Y/347VAC, 18kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, ABC
Mini CB, QO, 20 A, 2P, 120 V, 10 kA, Plug in, SWN, 50Deg
Automatic switch, PowerPacT J, 225A, 3 pole, 600VAC, 18kA, lugs, magnetic