HomeDry Type Transformers Transformer, drive isolation, dry, 118kVA, 3 phase, 460V delta primary, 460Y/265V secondary, 22D, 150C rise
Previous product
Placeholder
TeSys D control relay - 5 NO - <= 690 V - 110 V AC standard coil
Back to products
Next product
Placeholder
Selector switch Ø 30 - 3 positions - spring return left to center - incandescent
Transformer, drive isolation, dry, 118kVA, 3 phase, 460V delta primary, 460Y/265V secondary, 22D, 150C rise
SKU: 8976371 Category: Dry Type Transformers
There are no reviews yet.
Be the first to review “Transformer, drive isolation, dry, 118kVA, 3 phase, 460V delta primary, 460Y/265V secondary, 22D, 150C rise” Cancel reply
Close
Transformer, dry type, DOE 2016, 15kVA, 1 phase, 208V primary, 120/240V secondary, 17D, 150C rise
Quick view
primary_image
Close
Transformer, buck boost, encapsulated, 1.5kVA, 1 phase, 120x240V primary, 12/24V secondary, NEMA 3R, 115C rise
Quick view
Unit substation, Mini Power-Zone, bolt on, 15kVA, 3 phase, 480V primary, 208Y/120V secondary, 18kA, CC
Transformer, dry type, encapsulated, 0.5kVA, 1 phase, 240x480V primary, 120/240V secondary, 5A, 55C rise