HomeSafety & Connectivity plug-in spring connector – for XPSMC16Z configurable safety controller
Previous product
primary_image
Head for key selector switch, Harmony XB6, square 16mm 3 positions stay put, key 200, key withdrawal at left and center positions
Back to products
Next product
primary_image
Coded magnetic switch, Telemecanique Safety switches XCS, XCSDMR, 1 NC + 1 NO, staggered, 10 m
plug-in spring connector – for XPSMC16Z configurable safety controller
SKU: 515561 Category: Safety & Connectivity
Close
Safety switch, heavy duty, non fusible, 1200A, 3 wire, 3 pole, 500HP, 600V AC/DC, NEMA 1
Quick view
Close
configuration s/w for safety controllers – V2.10
Quick view
Dual emergency stop rope pull switch, Telemecanique rope pull switches XY2C, e 2x(1NC+1NO), Pg13.5, flush pb, pilot light 230 V
Backbox for Accessories
Backbox for Accessories
Safety switch, Telemecanique Safety switches XCS, metal XCSE, 3 NC, slow break, 2 entries tapped M20, 24 V