HomeSensors & Switches Photoelectric sensors XU, XU2, thru beam, Sn 15 m, 24…240VAC/DC, cable 2 m
Previous product
Placeholder
PUSHBUTTON OPERATOR 30MM TYPE K +OPTIONS
Back to products
Next product
primary_image
Load center accessory, QO/Homeline, ground bar kit, 15 terminals
Photoelectric sensors XU, XU2, thru beam, Sn 15 m, 24…240VAC/DC, cable 2 m
SKU: 1282799 Category: Sensors & Switches
Close
LIMIT SWITCH 240VAC 10AMP MS +OPTIONS
Quick view
Close
SELECTOR SWITCH OPERATOR 30MM SK
Quick view
primary_image
Limit switch lever, Limit switches XC Standard, ZCY, steel roller
Inductive proximity sensors XS, inductive sensor XS5 M30, L62mm, brass, Sn10mm, 12…48 VDC, cable 2 m
Closed tank – NEMA 7/9 – screw-in bushing – 2 NC DPST-DB contacts
Limit switch XCDR – th.plastic roller lever plung. Ver – 1NC+1NO – snap – 1/2NPT
Plastic fibre optic for sensor – diffuse – M3 – 2m – Sn30mm