HomeCircuit Breakers MOTOR CIRCUIT PROTECTOR 600Y/347V 50A
Previous product
primary_image
IEC contactor, TeSys Deca, nonreversing, 80A, 60HP at 480VAC, up to 100kA SCCR, 3 phase, 3 NO, 220VAC 50/60Hz coil, open
Back to products
Next product
primary_image
PUSH BUTTON LEGEND PLATE 30MM T-B
MOTOR CIRCUIT PROTECTOR 600Y/347V 50A
SKU: 1265834 Category: Circuit Breakers
There are no reviews yet.
Be the first to review “MOTOR CIRCUIT PROTECTOR 600Y/347V 50A” Cancel reply
Close
Circuit breaker, PowerPacT B, 30A, 3 pole, 600Y/347VAC, 14kA, lugs, thermal magnetic, 80%
Quick view
Placeholder
Close
Second MX voltage release, MasterPact MTZ1 drawout, remote tripping, 277VAC 50/60Hz
Quick view
Circuit breaker, PowerPacT H, 50A, 3 pole, 600VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 100%
Circuit breaker, PowerPacT B, 125A, 1 pole, 600Y/347VAC, 18kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, A
Circuit breaker, PowerPacT P, I-Line, Micrologic 5.0, 400A, 3 pole, 25kA, 600VAC, phase ABC, shunt trip, 80% rated
Circuit breaker, PowerPacT M, 600A, 3 pole, 600VAC, 18kA, lugs, ET 1.0, 80%
Mini circuit breaker, QO, 20A, 3 pole, 240VAC, 10kA, 100mA grd fault B, bolt on mount, ring
Circuit breaker, PowerPacT B, 70A, 4 pole, 600Y/347VAC, 18kA, lugs, thermal magnetic, 80%, control wire ON end