TeSys D link for parallel connection of 3 poles, for contactors LC1D80, D95. Sold in lots of 1 unit. It conforms to RoHS/REACh regulation.
Link for parallel connection of 3 poles, for TeSys Deca contactors LC1D80-D95
SKU: 522507
Category: Starters & Contactors
Reviews (0)
Be the first to review “Link for parallel connection of 3 poles, for TeSys Deca contactors LC1D80-D95” Cancel reply
Related products
TeSys D contactor – 4P(4 NO) – AC-1 – <= 440 V 80 A – 12 V AC 50 Hz coil
Contactor, Type S, combination lighting, electrically held, 30A, 3 pole, breaker, 440/480 VAC 50/60 Hz coil, NEMA 1
TeSys F – specific contactor coil – 110 V AC 40…400 Hz low consumption
Contactor, TeSys K, 3P, AC-3, lt or eq to 440V 9A, 1 NC aux., 24VAC coil
Contactor, Type L, multipole lighting, mechanically held, 30A, 10 pole, 600 V, 277 VAC 60 Hz coil, NEMA 1, +option
IEC contactor, TeSys Deca, nonreversing, 32A, 20HP at 480VAC, 3 phase, 3 pole, 3 NO, 24VDC coil, open style