HomeCircuit Breakers CT ground fault protection 400 A – for NS400..630
Previous product
Placeholder
Circuit Breaker Masterpact MTZ3 60H3 ANSI-6000A-3P fixed-w/o Micrologic
Back to products
Next product
Placeholder
Interface plug-in relay, 5 A, 2 CO, LED, 6 V DC
CT ground fault protection 400 A – for NS400..630
SKU: 9045333 Category: Circuit Breakers
There are no reviews yet.
Be the first to review “CT ground fault protection 400 A – for NS400..630” Cancel reply
Close
Second MX voltage release, MasterPact MTZ1 drawout, remote tripping, 277VAC 50/60Hz
Quick view
primary_image
Close
Circuit breaker, PowerPacT H, 50A, 3 pole, 600VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 100%
Quick view
primary_image
Miniature circuit breaker (MCB), Multi9 C60BP, 3P, 3A, C curve, 10kA (UL489), 10kA (IEC/EN 60947-2)
Circuit breaker, PowerPacT P, 800A, 3 pole, 600VAC, 25kA, I-Line, Micrologic 5.0H, 80%, ABC, modbus
Circuit breaker, PowerPacT B, 70A, 4 pole, 600Y/347VAC, 18kA, lugs, thermal magnetic, 80%, control wire ON end
Circuit breaker, PowerPacT H, thermal magnetic, unit mount, 60A, 3 pole, 18 kA, 600 VAC, shunt trip, copper lugs, 80%
Circuit breaker, PowerPacT B, 60A, 1 pole, 600Y/347VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%
Motor circuit protector, PowerPacT H, unit mount, 30A, 3 pole, 25kA, 600 VAC, auxiliary switch, copper lugs, 80% rated