HomePower Distribution Circuit breaker, PowerPacT B, 50A, 4 pole, 600Y/347VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, control wire ON end
Previous product
primary_image
Circuit breaker accessory, PowerPacT H/J, cradle side plates, drawout cradle
Back to products
Next product
primary_image
Square D Pumptrol, water pump switch 9013FR, adjust diff., factory setting, reverse action
Circuit breaker, PowerPacT B, 50A, 4 pole, 600Y/347VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, control wire ON end
SKU: 8976641 Category: Power Distribution
There are no reviews yet.
Be the first to review “Circuit breaker, PowerPacT B, 50A, 4 pole, 600Y/347VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, control wire ON end” Cancel reply
Close
EZ Meter Main Busway Tap Right Side, Neutral Back, Mn Brkr, 1200A, 3PH, 65 kA
Quick view
Close
Circuit breaker, PowerPacT B, 70A, 2 pole, 600Y/347VAC, 14kA, lugs, thermal magnetic, 80%
Quick view
Circuit breaker, PowerPacT H, 80A, 3 pole, 600VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, shunt, control wire both
Placeholder
Transformer Dry Type 150kVA 600D208Y120
Multi 9 – C60 UL489 – MCB – 3P – 4 A – D Curve – 480Y/277 V – 10 kA – ring term
Automatic switch, PowerPacT J, 225A, 3 pole, 600VAC, 18kA, lugs, magnetic
Mini CB, QO, 25 A, 2P, 120/240 V, 10 kA, Bolt on, PL