HomeCircuit Breakers Circuit breaker, PowerPacT B, 40A, 4 pole, 600Y/347VAC, 25kA, terminal nut, thermal magnetic, 80%
Previous product
primary_image
TeSys Deca thermal overload relays - 17...25 A - class 10A
Back to products
Next product
Placeholder
Mounting adaptor for DIN rail - for power relay RPM
Circuit breaker, PowerPacT B, 40A, 4 pole, 600Y/347VAC, 25kA, terminal nut, thermal magnetic, 80%
SKU: 8967353 Category: Circuit Breakers
There are no reviews yet.
Be the first to review “Circuit breaker, PowerPacT B, 40A, 4 pole, 600Y/347VAC, 25kA, terminal nut, thermal magnetic, 80%” Cancel reply
Close
Circuit breaker, PowerPacT B, 125A, 1 pole, 600Y/347VAC, 18kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, A
Quick view
Close
Motor circuit protector, PowerPacT H, unit mount, 30A, 3 pole, 25kA, 600 VAC, auxiliary switch, copper lugs, 80% rated
Quick view
Circuit breaker, PowerPacT P, 800A, 3 pole, 600VAC, 25kA, I-Line, Micrologic 5.0H, 80%, ABC, modbus
Placeholder
Mini CB, QO, 50 A, 1P, 120/240 V, 10 kA, Bolt on, 50Deg
Circuit breaker, PowerPacT B, 15A, 3 pole, 600Y/347VAC, 14kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, ABC
Circuit breaker, PowerPacT H, 100A, 3 pole, 600VAC, 50kA, I-Line, Micrologic 5.2E, 80%, ABC
Circuit breaker, PowerPacT H, 15A, 3 pole, 600VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, shunt
Mini circuit breaker, QO, 20A, 2 pole, 120/240VAC, 10kA, bolt on, AC shunt, ring