HomePower Distribution Circuit breaker, PowerPacT B, 25A, 3 pole, 600Y/347VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, control wire ON end
Previous product
primary_image
NEMA Contactor, Type S, nonreversing, Size 1, 27A, 3HP at 230VAC, 1 phase, up to 100kA, 2 pole, 120VAC coil, open
Back to products
Next product
primary_image
NEMA Starter, Type S, reversing, horizontal, Size 2, 45A, 25 HP at 575 VAC, 5 kA SSCR, 3 phase, 3 pole, melting alloy overload, 120 VAC coil, NEMA 1
Circuit breaker, PowerPacT B, 25A, 3 pole, 600Y/347VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, control wire ON end
SKU: 9016249 Category: Power Distribution
There are no reviews yet.
Be the first to review “Circuit breaker, PowerPacT B, 25A, 3 pole, 600Y/347VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, control wire ON end” Cancel reply
Close
Mini CB, QO, 20 A, 2P, 120 V, 10 kA, Plug in, SWN, 50Deg
Quick view
Close
Tap box, I-Line Busway, plug-in, 100A, 3 phase, 4 wire, 600VAC
Quick view
Placeholder
Transformer disconnect, 1500VA, 240x480VAC primary, 120VAC secondary, with outlet, Type 1
QOU Miniature Circuit Breaker, 20A, 2P, 120/240V, 10kA, Aux Switch
Circuit Breaker Masterpact MTZ2 20H2 ANSI-2000A-4P drawout-w/o Micrologic
Circuit breaker, PowerPacT H, 80A, 3 pole, 600VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%, shunt, control wire both
Multi 9 – C60 UL489 – MCB – 3P – 4 A – D Curve – 480Y/277 V – 10 kA – ring term
Circuit breaker, PowerPacT B, 70A, 2 pole, 600Y/347VAC, 14kA, lugs, thermal magnetic, 80%