HomePower Distribution TRFMR KITS T-G 300VA 240/480V-120V
Previous product
primary_image
servo motor BMH, Lexium 32, 3.4Nm, 6000rpm, untapped shaft, with brake, IP54, 128bit encoder, straight
Back to products
Next product
primary_image
Circuit breaker, PowerPacT B, 60A, 1 pole, 600Y/347VAC, 25kA, lugs, thermal magnetic, 80%
TRFMR KITS T-G 300VA 240/480V-120V
SKU: 8967182 Category: Power Distribution
There are no reviews yet.
Be the first to review “TRFMR KITS T-G 300VA 240/480V-120V” Cancel reply
Close
Tap box, I-Line Busway, plug-in, 100A, 3 phase, 4 wire, 600VAC
Quick view
Close
Mini CB, QO, 25 A, 2P, 120/240 V, 10 kA, Bolt on, PL
Quick view
Circuit breaker, PowerPacT L, 250A, 3 pole, 600VAC, 50kA, lugs, MicroLogic 3.3S, 80%
Placeholder
Multi 9 – C60 UL489 – MCB – 3P – 4 A – D Curve – 480Y/277 V – 10 kA – ring term
Placeholder
Transformer disconnect, 1500VA, 240x480VAC primary, 120VAC secondary, with outlet, Type 1
Circuit breaker, PowerPacT B, 100A, 3 pole, 480Y/277VAC, 18kA, I-Line, thermal magnetic, 80%, ABC
Circuit Breaker Masterpact MTZ2 20H2 ANSI-2000A-4P drawout-w/o Micrologic
Multi 9 – C60 UL489 – MCB – 3P – 13 A – D Curve – 240 V – 10 kA – ring term