HomePanel Boards E-Frame Brkr 40A, 3P, 480Y/277V, 35/65kA, Bolt-on Mnt, Shunt Trip
Previous product
Placeholder
TeSys K - Auxiliary contact block - 1 NO + 1 NC - Faston connector
Back to products
Next product
Placeholder
Busway Circuit Breaker Plug-in Unit 15A, QO, 4A Type 3 with 3 Receptacles
E-Frame Brkr 40A, 3P, 480Y/277V, 35/65kA, Bolt-on Mnt, Shunt Trip
SKU: 16938743 Category: Panel Boards
There are no reviews yet.
Be the first to review “E-Frame Brkr 40A, 3P, 480Y/277V, 35/65kA, Bolt-on Mnt, Shunt Trip” Cancel reply
Close
E-Frame Brkr 40A, 3P, 480Y/277V, 35/65kA, Bolt-on Mnt, Alarm/Aux SW
Quick view
Close
Enclosure Cover – NQ – Flush – Type 1 – 14x29in
Quick view
NF Panelboard Acc. Branch Deadfront Kit 400A, 1 Phase, 42 CCT
NQ Panelboard Acc. Deadfront 100A, Main Breaker, F Frame
E-Frame Brkr 15A, 1P, 277V, 18/25kA, Bolt-on Mnt, Shunt Trip
NQ Panelboard Serv Entr 400A, 3 Phase, 72 CCT, Surface Mount, 20 in